Keď ľavá ruka nevie, čo robí pravá.

Autor: Drahomír Krčmárek | 18.10.2020 o 22:08 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  470x

Zdravotníctvo versus školstvo. Minister zdravotníctva v relácii Braňa Závodského zverejnil odporúčania. Vedenie školstva ich aj naďalej ignoruje.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v Exprese, relácii Na živo v piatok na obed povedal, že s prijatými protikovidovými opatreniami sa znížila výrazne mobilita občanov, čo by malo mať priaznivý dopad na obmedzenie šírenia ochorenia Covid 19. Zároveň firmám odporučil, ba priam ich vyzval, aby tie, ktoré môžu, umožnili svojim zamestnancom home office, čo tiež napomôže ešte väčšiemu zníženiu pohybu ľudí. 

Opačným smerom sa vybralo Ministerstvo školstva. Prostredníctvom stredných škôl posiela už od pondelka 12.10. tisíce stredoškolských učiteľov do prázdnych škôl dištančne učiť. Títo, cestou do práce najazdia desaťtisíce kilometrov, stretnú s desiatkami tisíc ďalších ľudí v hromadných dopravných prostriedkoch, nakoniec sa stretajú každý deň v zborovniach, často učitelia aj z viacerých okresov. A to len preto, že sa nejaký tvrdohlavý úradník rozhodol, že im nebude umožnené prácu, čo robia v prázdnych triedach, vykonávať z domu.

Takže od zajtra 19.10. začínajú učitelia už druhý týždeň dochádzať do prázdnych škôl a tried učiť dištančne.

Na Slovensku je to proste tak, ľavá ruka nevie, čo robí pravá, skoro každý si tu robí, čo chce.

Páni a panie, ministerskí a zriaďovateľskí úradníci, neprehodnotíte to nešťastné "usmernenie", ktoré riaditeľom škôl zviazalo ruky, núti ich držať učiteľov v školách, vystavovať ich riziku nakazenia, vykurovať prázdne triedy aj keď toto všetko vôbec nie je treba? 

Ho mor, Slovensko !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?