Správa z tlače: Volkswagen v Turecku....

Autor: Drahomír Krčmárek | 18.11.2019 o 6:30 | Karma článku: 1,34 | Prečítané:  487x

Volkswagen v Turecku novú fabriku zatiaľ stavať nebude. Dôvodom je boj Turecka proti Kurdom. Mne vychodí z toho, že Nemci sú s autoritárskymi a totalitnými režimami potláčajúcimi ľudské práva vysporiadaní. 

Sú republikou fungujúcou na princípoch demokracie. Nacizmus poslali do histórie denacifikáciou, ospravedlnili sa Židom, Poliakom aj ostatným národom za príkoria, holokaust aj ďalšie zverstvá spôsobené II. svetovou vojnou.

A na Slovensku to ako máme? Na vzostupe sú tu hnutia a strany evidentne inklinujúce k režimom ľudské práva potláčajúcim. Nie len nevedieť vyjadriť sa k holokaustu preto, „že som vtedy nežil“, ale aj ďalšie prejavy xenofóbie, rasizmu, antisemitizmu sú toho, pre znalých problematiky, jasným dôkazom. Osud automobilky v Turecku by mal byť preto pre pracujúci ľud slovenský dostatočnou výstrahou. Automobilky na Slovensku totiž to patria Nemcom, Francúzom, Kórejcom a cez Angličanov Indom. Všetko sú to nepopierateľne demokratické krajiny, ktorým nie sú zaiste po chuti, u nás rozmáhajúce sa nedemokratické, rasistické a neonacistické strany a hnutia. A už vôbec im nebude po chuti ich prípadná účasť vo vláde.

Akú reakciu od nich môžeme čakať, ak by nastal takýto scenár? Budú tu svoje automobilky rozvíjať? Budú tu do výroby zavádzať nové modely? Budú takto podporovať ekonomiku štátu s netolerantným, rasistickým a až neonacistickým vedením?

Dovolím si o tom pochybovať.

Preto ešte stále verím v zdravý rozum ľudu Slovenska, že sa nedá oklamať sladkými rečami Kotlebu, Harabína, Danka a ani Pellegríniho či Fica.

https://www.etrend.sk/firmy/volkswagen-v-turecku-stavat-nebude-dovodom-je-boj-proti-kurdom.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?