Učitelia! Robte osvetu, vzdelávajte, motivujte!

Autor: Drahomír Krčmárek | 17.2.2016 o 20:59 | Karma článku: 4,03 | Prečítané:  438x

Moja dnešná veľmi podnetná predvolebná skúsenosť so starou dobrou známou, ktorú som stretol po dlhšom čase.

Keďže sa to tak vyvinulo, že ako kandidát na poslanca do NRSR som priamo zainteresovaný na výsledkoch tohtoročných parlamentných volieb, dosť často dávam známym otázku priamu otázku.

A voliť ideš?

„Ešte som sa nerozhodla.“

A nad čím váhaš?

„Mňa politika nezaujíma, chcem len v kľude žiť, mať poriadnu prácu, a za ňu aj patričnú odmenu, nie žiadnu minimálnu mzdu.“

A ja na to, že tá politika je nadstavba ekonomiky. Rozhoduje o tom, ako bude ekonomika fungovať. Nezáujem ľudí o politiku v podstate utlmuje, ba až ekonomiku devastuje. A jediný spôsob, ako obyčajný človek môže tú ekonomiku ovplyvniť, je ísť voliť. A samozrejme voliť toho, kto má dobrý ekonomický program, lebo len ten ekonomiku rozvíja. Zdravá ekonomika generuje poriadnu prácu a k nej patričnú odmenu.

Ten sociálno demokratický výmysel so sociálnymi balíčkami, slabou kúpnou silou, nízkymi platmi, nás nikam nedovedie. Šikovní nám zo štátu utekajú, pretože za tú almužnu chce robiť málokto a tým pádom veľmi často kvalifikovanú prácu už nemá kto. A tak to môžeme opakovať stále dookola.

Známa je predavačka v potravinách, prácu mala rada, ale... „keďže v dnešnej dobe ONI snoria po všetkom a za všetko čo vysnoria (záruky, nesprávne označený tovar od dodávateľov...), je minimálna pokuta 1000 eur. No bodaj by potom obchod lepšie zaplatil predavačov, keď potrebuje matrac na pokuty. Tieto nezmyselné pokuty ma strašne demotivujú a odrádzajú.“

Pýtam sa, že kto snorí?

A ona, že „veterina, ŠOI, kobra a ešte neviem kto všetko, samá kontrola.“

Ja jej na to, že v programe strany, za ktorú kandidujem je menej štátu, tým pádom menej kontrol, viac voľnosti pre bežného človeka.

Výsledok nášho rozhovoru je, že „Pouvažujem.“

Tu je krásny príklad toho, čo spôsobí nezáujem ľudí o politiku. Vládnu nám tu sociálni demokrati, ktorých jedinou dokonalosťou je to, že bežným ľuďom nielen nespočetným množstvom kontrolných orgánov, vedia dokonale znechutiť život.

Preto učitelia, prosím Vás robte osvetu, vzdelávajte, motivujte. Prečo? Lebo treba!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

DOMOV

Kotlebovci bohatli, teraz môžu prísť o milióny

Po vstupe do župy sa im začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?